Нема на залиха

Количка Goody Graphite – Chicco

15,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 798612100 Категории ,

Опис

Да ви ја претставиме “Goody” новата количка од Chicco што се затвора автоматски.

Благодарение на иновативниот систем за затворање, Goody може едноставно да се затвори со вртење на зглобот на рачката и да стои исправено.
Удобното седиште, лесното управување и стилскиот дизајн им овозможуваат на родителите и нивните деца совршена комбинација.
Рачката за туркање и предната пречка со детали од еко кожа како и штеповите даваат интересен и модерен изглед на Goody.

Количката е опремена со широко и удобно седиште со перничиња на каишите и мека пречка. Меката тенда може да се продолжи со дополнителен дел.
Ако прекривката се извалка, едноставно може да ја извадите и да ја исперете. Благодарение на нејзиниот капацитет до 22кг, Goody ќе ви биде сопатник вам и на вашето дете до 4 годишна возраст.

Целосната рачка ви овозможува лесно туркање и со една рака.
Секако, Goody е опремена и со навлака за заштита од дожд и шопинг корпа.

Детали:
Стилски и модерен дизајн
Амортизери
Иновативен механизам за затворање
Прилагодлив наслон за грб
Потпирачот за нозе се прилагодува во повеќе позиции
Перничиња на каишите, предна пречка
Материјалот може да се пере
Вклучени навлака за заштита од дожд и шопинг корпа
Тежина: 6,9кг