Нема на залиха

Количка Mixie Carbon – Chipolino

5,490.00ден

Нема на залиха

SKU: LKMX02101CB Категории ,

Опис

Количката е погодена за новороденчиња и деца до 22 кг .;
Класична и цврста рамка;
Лесно преклопување со една рака;
Потпирачот за грб е прилагодлив на 4 позиции според потребите на детето;
Отстранлив и прилагодлив преден заштитник;
Безбедносен ремен со 5 точки со меки перничиња за рамената;
Голема прилагодлива крошна со дополнителен дел и прозорец за набудување, џеб за додатоци и штитник за сонце;
Прилагодлив одмор за нозе;
Удобна рачка покриена со висококвалитетен материјал;
Голема корпа за складирање;
Задни тркала со поврзана сопирачка;
Сите тркала брзо се ослободуваат и се со амортизери;
Количката е произведена во согласност со европските стандарди EN1888-1 и EN1888-2.

Димензии:
L 90 cm/ W 58 cm/ H 97 cm