Нема на залиха

Количка Roxy Asphalt – Chipolino

5,990.00ден

Нема на залиха

SKU: LKRX02101AT Категории ,

Опис

Количката е погодна за новороденчиња и деца со тежина до 15 кг.;
Лесна рамка;
Лесно и многу компактно преклопување со една рака;
Потпирачот за грб е прилагодлив на многу позиции според потребите на детето;
Отстранлив безбедносен одбор;
Безбедносен ремен од 5 точки со меки рампа;
Голема прилагодлива крошна со дополнителен дел и прозорец за набудување;
Прилагодлив потпирач за нозе;
Удобна рачка изработена од високо квалитетен материјал;
Голема корпа за багаж;
Сите тркала имаат амортизери и можат да се отстранат со едно движење;
Задни тркала со поврзана сопирачка;
Количката е произведена во согласност со европскиот стандард EN1888-1;