Нема на залиха

Количка Trio Best Friend Comfort Plus Desert Taupe + Подарок – Chicco

32,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 799352539 Категории ,

Опис

Количката Best Friend Plus претставува спој на модерен изглед и карактеристики кои ја прават совршено решение за родителите кои бараат лесна и модерна количка. Седиштето, хомологирано од 6 месеци, може лесно да се заврти од напред во назад и може да се затвори со еден едноставен потег. Лесно секој пат, количката Best Friend Plus е паметно решение за секојдневно движење.

1. УДОБНА, ВО СЕКОЈА ПОЗИЦИЈА
На родителите, количката им гарантира повисоки нивоа на удобност и практичност. Бебето ќе ужива во удобното седиште – прилагодливо во 3 различни позиции – и прилагодливиот потпирач за нозе за време на дремка. Прилагодливата рачка лесно се прилагодува на ергономијата на родителите.

2. ПОДОБНО ЗА СИТЕ УСЛОВИ
Заштитната тенда што може да се продолжи, со скриен сегмент со патенти и нејзината отпорност на вода, ја прават количката идеална за секоја временска состојба – и за време на сончеви и дождливи денови.

3. ПРИЈАТНО ЗА ВОЗЕЊЕ
Количката Best Friend Plus е опремена со амортизери на сите тркала и топчести лежишта на задните тркала, така што родителите можат да уживаат во мазни и пријатни прошетки со своите бебиња.

BEST FRIEND – COMFORT
Корпа

Највпечатлива карактеристика на Chicco Best Friend Comfort корпата е тоа што е хомологирана за превоз со автомобил и може да се користи уште од првите денови. Погодна и за Best Friend Plus и Best Friend Pro количка, исто така е лесна за употреба за родителите благодарение на практичната рачка за носење. Конечно, корпата претставува совршен пример за елеганција, квалитет и стил.

1. УДОБНО И ЛЕСНО
Новата корпа за Best Friend претставува извор на утеха и за родителите и за нивните бебиња. Лесна за употреба и транспорт, со лесно прилагодлив потпирач за грб, така што родителите можат да го стават бебето во подигната положба, кога е потребно.

2. ИДЕАЛНО ВО СЕКОЈА ВРЕМЕНА СОСТОЈБА
Благодарение на нејзината водоотпорна тенда со UV50 + заштита, корпата е совршена во секоја временска состојба и благодарение на помалата тежина, особено е погодна да се носи.

3. ПРЕДМЕТ НА ТРЕНДОВИ
Корпата има трендовски изглед, благодарение на изборот на елегантен и софистициран текстил. Меките материјали, деталите од еко-кожа и врвните завршетоци му даваат форма и величественост на ова парче.

КАЈЛИ СЕДИШТЕ ЗА КОЛА
Седиштето за автомобили Кајли е хомологирано за транспорт на бебиња со тежина до 13 кг (Група 0+) во согласност со стандардот ECE R44 / 04 и мора да биде инсталирано во автомобилот во обратна насока од движењето. Лесно и функционлно, тоа е најдобриот сојузник за патувања со автомобили и секојдневни прошетки од самиот почеток. Седиштето за автомобил Кајли е достапно со или без база. Базата е достапна и како додаток.

1. БЕЗБЕДНО И УДОБНО
Седиштето за автомобили Кајли е опремено со систем за врзување на безбедносните ремени во 3 точки, перниче-редуктор што може да се отстрани и меки додатоци на рамото и меѓуножјето за да се обезбеди сигурност и удобност на бебето.

2. ЗАШТИТНА ТЕНДА
Благодарение на неговата водоотпорна тенда со UV50 + заштита, седиштето е совршено во секоја временска состојба и кога е поставено на количката.

3. ПОСТАВУВАЊЕ НА КОЛИЧКАТА
Брз и лесен начин за прицврстување на рамката.