Нема на залиха

Количка Trolleyme – Chicco

7,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 798658500 Категории ,

Опис

Достапни бои: Темно Сива, Светло Сива

Количка што може да ја носите како куфер.
Удобна за бебето и многу практична за родителите.

1. Количка
Функција за лесно носење како куфер.
2. Систем за затворање
Компактно и брзо затворање само со една рака. Стои исправено додека е затворена.
3. Пречка
Нов тип на пречка со предно отворање за лесно ставање на бебето во количката.
4. Седиште
Широко и удобно седиште со заштитни каиши.
5. Потпирач за грб
Количката е наменета за 0м+. Наслонот за грб целосно се спушта и може да се прилагоди во многу позиции.
Во лежечка позиција, количката има максимална должина од 85см.
6. Тенда
Мрежест прозорец на горниот дел.
Додатоци: рачка за носење на количката и навлака за заштита од дожд.
Тежина на количката: 7,1кг