Нема на залиха

Креветче Lolek Натур Беж Другари Фиока – Bambino

11,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Креветчето е изработено од масивно дрво во комбинација со медијапан кај некои модели. Површински е заштитено со полиуретански нетоксичен лак со висок сјај. Предната страница е подвижна во три позиции, исто така и висината на душекот може да се намести на 3 нивоа.
Димензии:
-надворешни: 1244 х 670 х 1080 мм
-внатрешни: 1200 х 600 мм
-тркалца O 40 мм
– Сите модели на креветчиња BAMBINO се атестирани по Европски стандарди EN-716-1 i EN-716-2/2008, сертификат TUV/SUD, безбедносни бои со сертификат EN 71/3.
Постелнината и душекот не се вклучени во цената.