На залиха во главен магацин

Рол Он За По Убод Од Комарци – Chicco

350.00ден

SKU: 078331000 Категории ,

Опис

Рол-он за после убод.
Идеален за смирување на непријатното чешање од убод на комарци.
Неговата природна формула, екстракт од Zanthoxylum, кинеско растение кое е препознатливо по своето анти-иритирачко дејство, ја смирува чувствителната бебешка кожа.
Не е мрсен.
Ментолот дава чувство на свежина.
Не соджи алкохол.
Хипоалерген: направен ризикот од алергии да се сведе на минимум.
Начин на користење:
Отворете го капачето на рол-онот, истријте го со врвот на рол-онот и затворете го капачето. Доколку е потребно повторете ја постапката.

Вие исто така би сакале…