Нема на залиха

Седиште За Автомобил Без База Kaily 0-13кг Black – Chicco

6,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Седиште за автомобил KAILY 0+

– Седиштето за автомобил е одобрено за превоз со автомобил на деца од раѓање до 13 кг (Група 0+), во согласност со стандардот ECE R44 / 04.
– Мора да биде инсталирано во автомобилот во позиција наназад.
– Лесно и функционално, тоа е најдобриот сојузник за патувања со автомобил и дневни прошетки, уште од првите денови.
– Седиштето за автомобил Kaily е опремено со безбедносни појаси со 3 точки, отстранлив мек дел- редуктор, како и меки перничиња на појасите за да се обезбеди безбедност и удобност на бебето.
– Седиштето за автомобил брзо и лесно може да се постави на рамката на компатибилната количка (Best Friend +, Multiride со адаптери или Minimo 3 со адаптери).
– Тендата е водоотпорна за да го заштити детето што е можно подобро.
– Лесно и отстранливо перниче- редуктор.
– Компатибилно со стандардната база на Kaily (се продава одделно) за лесно поставување на бебето во автомобилот.

Технички карактеристики:

– Возраст на употреба: Од раѓање до 13 кг