Нема на залиха

Седиште за автомобил Rotix 360 ISOFIX Grey Mist – Chipolino

9,490.00ден

Нема на залиха

SKU: STKRX0212MT - grey mist Категории ,

Опис

Седиштето за автомобил е погодно за новороденчиња и деца со тежина до 36 кг.;
ISOFIX систем за прицврстување на седиштето на возилото за тежински групи 0+ и I (0-18 кг.);
Уред за горниот појас за тежински групи 0+ и I (0-18 кг.);
Столот може да се користи со изглед „НАЗАД“ за деца со тежина до 18 кг.;
Можност за прицврстување на седиштето на возилото со автомобилски ремени за тежински групи 0+, I, II и III (0-36 кг.);
Столот може да ротира 360 степени на пластичната основа;
Столот обезбедува одлична заштита и удобност за време на патувањето;
Столот гарантира одлична заштита во случај на страничен удар;
Безбедносен ремен со 5 точки со меки рампа;
Можност за прилагодување на должината на ремените;
Дополнителни меки влошки за главата и телото на детето;
4 позиции на прилагодување на наклон на стол;
Прилагодување на висината на потпирачот за глава;
Тапацирот може да се отстрани и се пере;
Одобрено и заверено според ECE R44 / 04 – тежински групи 0+, I, II и III (0-36 кг.).

L 51 cm/ W 50 cm/ H 73 cm