Нема на залиха

Столче за хранење 2 in 1 Woody grey – Chipolino

4,750.00ден

Нема на залиха

Опис

Ова столче за хранење е погодно за деца, кои можат да седат сами без помош, со тежина до 15 кг .;
Пополнето удобно седиште со прекривка од висококвалитетна кожа – лесно се чисти;
Може да се користи и како мал стол по отстранување на дрвените нозе;
Безбедносен ремен со 5 точки;
Послужавник за храна што се отстранува;
Лента за штитник;
Удобен потпирач за одмор на стапалата;
Дрвените нозе се направени од буково дрво – увезени од Германија;
Нозете имаат капак на лизгање – и во двата начина на употреба;
Столчето е произведено во согласност со европскиот стандард EN14988.