Нема на залиха

Столче за хранење Be Happy – Kikka Boo

2,350.00ден

Нема на залиха

Опис

Достапни Бои: Тиркизна; Розева; Крем

Бебето треба да расте силно и здраво и затоа оброците се најважните периоди од денот. Со високите столчиња KikkaBoo ќе обезбедите безбедност и удобност за вашето дете. Високото столче „Be happy“ е лесен, компактен и лесен за склопување. Расте заедно со вашето бебе благодарение на неговото прилагодливо седиште, грб и потпирач за подножје.

• Наменета за дечиња кои самостојно седат, со максимална тежина до 15 кг.
• Безбедносен систем со 5 точки на поврзување.
• Лесна конструкција за склопување, складирање и транспорт.
• Материјал кој е лесен за одржување.
• Послужавник со држач за чаша.
• Прилагодлив потпирач за ноџињата.