На залиха во главен магацин

Дрвен Супер Маркет – Тополино

3,590.00ден

Опис

Супер Маркет – Тополино

Димензии: 45x21x50 см

Подарете му на вашето дете незаборавно искуство со овој одличен дрвен супермаркет. Време е детето да го допре светот на возрасните и да оди на шопинг!

Оригиналниот комплет изгледа крајно реално и вклучува сè што можете да најдете во вистински супермаркет: полици, дрвени корпи за отстранување за чување на предмети, овошје, зеленчук, вага, ценовник.

Оваа забавна играчка ќе ги фасцинира децата и ќе ги претвори во вистински трговци и купувачи. Додека се забавуваат со своите пријатели, тие ќе развијат различни вештини, креативност, умешност и имагинација.

Комплетот се одликува со уникатен, шарен дизајн и е одличен подарок за секоја пригода.

Додека малите играат, родителите можат да бидат спокојни, бидејќи секоја компонента од комплетот е изработена од високо квалитетно дрво и е сосема безбедна за децата.