Нема на залиха

Balance bike Speed Green – Chipolino

2,290.00ден

Нема на залиха

SKU: 3385 / DIKSD0212GR Категории ,

Опис

Детски велосипед без педали за рамнотежа, кој безбедно ја развива ориентацијата и чувството на брзина кај детето, создава чувство на рамнотежа и сигурност што доаѓа од постојан контакт на стапалата на децата со земјата во секое време. Детето учи да балансира и одржува рамнотежа при возење на велосипедот,  вежба различни движења (врти лево и десно), само за да ја контролира брзината, во зависност од неговиот развој и подготвеност.

Балансерот  е погодна за деца над 24 месеци и со максимална тежина од 30 кг.;
Играчката го стимулира физичкиот развој на детето и гради чувство на рамнотежа правејќи го исклучително лесен преминот кон велосипед;
Екстремно лесна конструкција за детето да може лесно да ја движи играчката со нозете;
Удобно седиште што може да се прилагоди по висина;
Рачка што се прилагодува на висина;
Гумен анти-лизгав слој на рачките за постабилен зафат;
12 “тркала;
Производот е достапен во шарена кутија погодна за подарок;
Играчката е произведена во согласност со барањата на европските директиви и безбедносните стандарди за играчките.