Нема на залиха

Кенгур Носилка I Carry – Cangaroo

2,390.00ден

Нема на залиха

SKU: 066HS184606 Категории ,

Опис

Достапни бои: Црна, Темно Сива, Светло Сива

Погоден за деца на возраст од 4 до 36 месеци и со тежина од 3,6 до 15 кг.
Прилагодливи ремени – лесно прилагодливи за најудобна положба.
Потпора за главата – удобност и поддршка за помалите бебиња.
Ткаенина која дише – овозможува подобра размена на воздух, дозволува голема удобност при нејзиното користење.
Лесен за употреба – Брзо поставување и вадење на кенгурот.
– дополнителни ленти со можност за прицврстување;
– Седиште што може да се отстранува
– Џеб
– Соодветна прерамка од “ткаенина што дише”
– Отстранлив ремен