Нема на залиха

Количка Clarice Avocado – Chipolino

6,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Количка е погодна за новородени бебиња и деца до 15 кг.;
Лесна класична рамка;
Лесен и компактен начин на преклопување со една рака;
Потпирачот за грб се прилагодува на повеќе позиции според потребите на детето;
Отстранлив штитник;
Заштитна ремен со 5 точки со меки влошки за рамениците;
Прилагодлива голема натстрешница со панел за гледање, штитник за сонце и џеб за додатоци;
Прилагодлив потпирач за нозе;
Удобна рачка покриена со висококвалитетен материјал;
Голема кошница за складирање;
Тркалата имаат амортизери;
Задни тркала се со поврзана сопирачка;
Количката е произведена во согласност со европскиот стандард EN1888-1;