Нема на залиха

Количка Electra 3 in 1 Black frame Black – Chipolino

31,840.00ден

Нема на залиха

SKU: KKEL0202BBK Категории ,

Опис

Седиштето на количката е погодно за новороденчиња и деца со тежина до 22 кг .;
Корпата е погодна за бебе на возраст до 6 месеци и до 9 кг .;
Седиште за автомобил со супер лесна алуминиумска рачка и прекривка за стапала – погодно за новороденчиња со тежина до 13 кг. (Група 0+);
Рамка изработена од алуминиум и фибер-армирана пластика со високи перформанси и со вградени амортизери;
Рамката е исклучително издржлива, отпорна на абење и температура;
Корпата вклучува удобен душек и прекривка за стапала;
Мека и топла корпа со мрежа од двете страни за подобар проток на воздух;
Корпата има дел за проток на воздух;
Седиштето може да се инсталира во двете насоки – свртено кон родителот или во насока на движење;
Потпирачот за грб на седиштето е прилагодлив на целосно рамна позиција;
Отстранлив преден заштитник;
Мека подлога за седиштето;
Безбедносен ремен со 5 точки со меки перничиња за рамената;
Прилагодлива голема тенда со мрежа за подобар проток на воздух и голем штитник за сонце;
Прилагодлив одмор за нозете;
Рачка прилагодлива на висина, покриена со високо квалитетна кожа – зашиена рачно;
Кошница за складирање;
Моќно предно светло за асистенција на пат;
Сите тркала брзо се ослободуваат и се со амортизери;
Задни тркала со поврзана сопирачка;
Прекривка за стапала од руно од волна;
Прекривка отпорна на дожд – погодна и за седиштето и за корпата;
Удобен ранец со потопол џеб;
Вклучен USB кабел;
Литиум-полимерна батерија: модел IBL-18-2P; напон – 3,7 V, капацитет – 4000mAh, напон на полнење -4,2V;
Количката е произведена во согласност со европските стандарди EN1888-1 и EN1888-2;
Корпата е произведена во согласност со европскиот стандард EN1466;
Седиштето за автомобил е одобрено и заверено од ECE R44 / 04.

ВАЖНО! ОВОЈ СЕТ НЕ СОДРЖИ ПОЛНАЧ.

МОЖЕ ДА CЕ ДА СЕ КОРИСТИ СЕКОЈ ПОЛНАЧ КОЈ ИМА УСБ ЗА ДА ЈА НАПОЛНЕТЕ ВАШАТА БАТЕРИЈА.