Нема на залиха

Количка Havana Latte – Chipolino

11,990.00ден

Нема на залиха

SKU: KKHA02103LA Категории ,

Опис

Седиштето на количката е погодно за новороденчиња и деца со тежина до 22 кг;
Лесна и цврста рамка;
Седиштето лесно се трансформира во корпа за новороденчиња;
Седиштето може да се монтира во двете насоки – свртено кон родителот или во насока на движење;
Задниот дел на седиштето е прилагодлив;
3 позиции на седишта;
Џеб за додатоци и шише на задниот дел од потпирачот за грб;
Мрежа од двете страни на седиштето за вентилација;
Отстранлив преден заштитник;
Мека подлога за седиштето;
Безбедносен ремен со 5 точки со меки перничиња за рамената;
Голема прилагодлива тенда со отстранлив штитник;
Рачка прилагодлива на висина изработена од висококвалитетен материјал;
Рачен ремен за дополнителна контрола;
Кошница за багаж;
Сите тркала имаат амортизери и можат да се отстранат со едно движење;
Задни тркала со поврзана сопирачка;
Дебела прекривка за нозе;
Торба за додатоци;
Држач за чаша / шише;
Мрежа против инсекти;
Количката е донесена во согласност со европските стандарди EN1888-1 и EN1888-2;
Количката е компатибилна со модел на автомобилско седиште „HAVANA“ од Чиполино (се продава одделно).