Нема на залиха

Креветче Next To Me Magic Co-Seeping Beige – Chicco

15,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Место за сонување и добро чувство – кревет за спиење Chicco Next2Me Magic нуди подвижност на лулка и удобност на кревет за спиење.

Експертите препорачуваат родителите и бебињата да спијат во иста просторија, но не и во ист кревет. Magic2 треба да се закачи на креветот на родителите со користење на едноставен систем за прицврстување. Благодарение на механизмот со една рака, страничниот панел може да се отвори и затвори без напор, само треба да се турка нагоре или надолу. На овој начин, Вашето дете може да се дои во текот на ноќта без стрес. Врската со Вашето бебе на тој начин се зајакнува и се промовира мирен сон.

Мекиот материјал и удобен душек гарантираат идеална удобност при лежење и мирен сон уште од раѓање. Next2Me Magic има и втор мрежен прозорец за уште подобра циркулација на воздухот.

Четири тркала со сопирачки го претвораат креветот за спиење во подвижна лулка, така што лесно можете да го преместите во друга просторија. Режимот за лулка може лесно да се активира со помош на рачка на горниот дел од рамката – совршен за нежно лулкање на Вашето бебе за спиење. По доењето, ногалките на Next2Me Magic може да се прилагодат на висина за да се подигне лежечката површина на пресекот на главата за да се олесни варењето на Вашето бебе и брзо да заспие. Оваа закосена позиција придонесува и за полесно дишење кога Вашето малечко има настинка. Во случај на повраќање, навлаката лесно се вади за перење.

Креветот за спиење Chicco Next2me Magic може да се користи од раѓање до приближно 6 месеци.

Забелешка: Креветот може да се користи САМО со отворена страна кога е прикачен на родителскиот кревет!

Детали:

Кревет за спиење со режим на лулка.
Погоден од раѓање до приближно 6 месеци / максимална телесна тежина од 9 кг.
Повеќе заштита и сигурност благодарение на обликот на гнездото и душекот со полнење.
Димензии на душекот: 82 x 51 x 5 см.
Сигурен, едноставен систем за прицврстување.
Страничниот дел може лесно да се отвори – механизам со една рака.
Вградена функција за навалување што му овозможува на бебето да спие во закосена положба (дишењето и варењето се олеснуваат).
2 мрежни прозорци за оптимална циркулација на воздухот.
Висината може да се прилагоди во единаесет различни нивоа.
Мобилна употреба поради 4 тркала со сопирачки.
Вклучува и торба за транспорт.
Димензии: Ш 103 х В 67 – 83 х Д 73 см.
Тежина: 13,9 кг.