На залиха во главен магацин

Креветче Roomie Reisebett Gray Flanel – Joie

10,990.00ден

Опис

Запознајте се со креветчето Roomie ™
Хранење, заспивање или потонување во удобноста на Вашиот сопствен кревет. Уживајте во секој момент на будење на новороденчето.

Ви овозможува да спиете рамо до рамо со бебето, без да делите кревет.
Лизгачки страничен панел кој се крева и спушта само со една рака.
Мазното лизгање со една рака го смирува бебето и се заклучува на место со само едно притискање на копчето.
Вклучен е удобен, но сепак цврст душек и е покриен со мрежа.
11 прилагодувања на висината за да се адаптира до скоро сите кревети по големина.
Креветчето се навалува за да му помогне на Вашето малечко удобно да ја свари храната пред спиење (4 позиции).
Одговара на повеќето кревети, со прилагодливи подвижни ногарки кои се поставуваат веднаш до Вашиот кревет.
Четири тркала што можат да се закочат, го олеснуваат движењето на креветчето и се покриени со гума за да не се гребе на подот.
Ткаени материјали кои може да се бришат за лесно одржување.
Прозорци со двојни мрежа од двете страни кои овозможуваат добра вентилација.
Се прицврстува на Вашиот кревет со едноставен ремен и закачување на клипот.
Навлаката на душекот се пере во машина.
Заоблена форма на креветчето, со меки пополнети страни за дополнителна удобност и заштита.
Лесно се склопува и расклопува, има вклучена торба за транспорт и чување.
Мала тежина, а сепак силна алуминиумска рамка.
Чаршав од 100% органски памук (се продава одделно).

Тежина на производот: 11,94 кг
Димензии на отворен производ: д 98,5 x ш 68,5 x в 66-81 цм
Употреба на производот: од раѓање до 9 кг.