На залиха во главен магацин

Марамици Беби 60 Пар. – Chicco

180.00ден

SKU: 2792/ 091636000 Категории ,

Опис

Специјано дизајнирани за чистење на пеленската регија, но и за лицето и рацете на бебето.
Формула без мирис, збогатена со Bisabolol и екстракт од Malvera, за смирување и заштита дури и на најчувствителната кожа.
Својства на Bisabolol:
– противоспалително,
– антибактериско,
– смирувачко,
– го спречува и намалува црвенилото на кожата,
– не ја суши кожата,
– ја подобрува текстурата и еластичноста на кожата.
Влажните марамици не содржат:
– парабени,
– алкохол,
– сапун.

Вие исто така би сакале…