Нема на залиха

Носилка Synthesis XT Plus Red Passion 0-13kg – Chicco

5,775.00ден

Нема на залиха

SKU: 792176400 Категорија

Опис

Synthesis седиште е одобрено за деца до 13 кг. Идеален за новороденчиња (до 6кг). Системот за заклучување овозможува да го користите седиштето во фиксирана положба во колата, а дома како релаксатор за лулање. Шок апорбирачка подлога од полистирен во внатрешноста на наслонот за грб ја распоредува енергијата во случај на удар.
– Подесувачка тенда за заштита од сонце
– Каишите со три точки на потпирање може симултано да се прилагодат во централниот дел
– Систем на заштита од страна го заштитува вашето бебе од странични удари
– Клик-Клак систем за поставување на количка