Нема на залиха

Релаксатор Mocca Lullaby – Chipolino

5,300.00ден

Нема на залиха

SKU: LSHLB0202MO Категории ,

Опис

Овој релаксатор е погоден за бебиња на возраст до 6 месеци со тежина до 9 кг .;
Две позиции на потпирачот за грб;
Обрач со меки кадифни играчки за забава на бебето;
Мека перница за поддршка на главата на бебето;
Безбедносен ремен со 5 точки;
Лесно преклопување;
Релаксаторот е произведен во согласност со европскиот стандард ЕN 16232.

Функции:
5 брзини на лулање;
USB и Bluetooth приклучување;
Времетраење на лулање (30 минути, 45 минути, 60 минути);
Музика (мелодии и природни звуци).

Напојување:
со адаптер за неизменична струја – AC 100-240V, 50 / 60Hz и DC 6V / 1A (вклучен);
со батерии – 4 ЕЕЗ. големина АА / LR6 // 1,5V (не е вклучено).