Нема на залиха

Седиште 4 in 1 mocca – Chipolino

6,190.00ден

Нема на залиха

Опис

Седиштето за автомобил е погодно за новороденчиња и деца со тежина до 36 кг .;
Инсталација на седиштето во возилото со ремени за возила за групи 0+, I, II и III (0-36 кг.);
Обезбедува одлична заштита и удобност за време на патувањето;
Одлична заштита од страничен удар;
Безбедносен ремен со 5 точки со меки перничиња за рамената;
Безбедносниот ремен е прилагодлив во должина;
Дополнителни меки перничиња за поддршка на главата и телото на детето;
Потпирање на грб во 3 позиции;
Прилагодување на висината на потпирачот за глава – 9 позиции;
Тапацирот се отстранува и се мие;
ECE R44 / 04 одобрен и сертифициран – групи 0+, I, II и III (0-36 кг.).