На попуст!
Нема на залиха

Седиште За Автомобил Iturn Duofix Carbon 0 До 36 Кг – Foppapedretti

7,910.00ден

Нема на залиха

Опис

Седиштето за автомобил Iturn duoFIX од Foppapedretti може да се користи од раѓање до 12-годишна возраст и може да се инсталира во автомобилот и со конекторите Isofix и без нив.

Единствено автомобилско седиште, многу удобно за сите возрасти, хомологирано за групи 0 + / 1/2/3 (од раѓање до 36 кг): се одликува со лежечко седиште со систем за вртење „лесно позиционирање“, за да им овозможи на родителите лесно ставање на детето во седиштето.

Потпирачот за глава и безбедносниот ремен може да се прилагодат истовремено на различна висина, перничето за новороденче и внатрешното полнење се ергономски. Со детали од вештачка кожа.

Во согласност со регулативата ECE R44 / 04.

Може да ви се допаѓа и…