Нема на залиха

Седиште За Автомобил Unico Fix Jet Black 0-36кг – Chicco

14,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Меко перниче за новороденче за екстра комфорт.
Систем за заштита од страничен удар.
Прилагодлив наслон за главата.
Рачка на предниот дел за ротирање на седиштето во група 0+
Одобрено за група 0+/1/2/3 (0-36кг).
ISOFIX плус безбедносен каиш за инсталирање во автомобил за максимална безбедност и стабилност.

Ова е прво седиште за во автомобил од Chicco кое ги придружува малите од раѓање до 12 годишна возраст. Ви нуди совршена комбинација на безбедност, комфор и едноставност во користењето.