На попуст!
Нема на залиха

Тротинет – Croxer EVO Lollipop Chipolino

2,190.00ден

Нема на залиха

Опис

Тротинетот е погоден за деца над 3 години и со максимална тежина до 50 кг .;
Лесна конструкција на алуминиум – тежина на тротинет 3 кг .;
Рачката може да се прилагоди на 3 позиции – од 65 до 90 см;
Гумен анти-лизгачки слој на рачката за постабилен зафат;
Сопирачка на задните тркала;
Дијаметар на тркалото – преден: 2 * 120 mm и заден: 2 * 80 mm;
Широка платформа против лизгање;
Рачката се преклопува за покомпактно складирање;
Трепкаат разнобојни LED светла на тркалата;
Играчката е произведена во согласност со барањата на европските директиви и безбедносните стандарди за играчки

Димензија на отворен тротинет:

L 60 cm / W 26 cm / H 65-90 cm

Димензија на преклопен тротинет:
L 60 cm / W 26 cm / H 17 cm

Тежина на тротинет: 3 кг.