На попуст!
Нема на залиха

Количка Adora Mint – Chipolino

9,990.00ден

Нема на залиха

SKU: KKAD02102MI Категории ,

Опис

Седиште е погодно за новороденчиња и деца до 22 кг .;
Лесна алуминиумска рамка;
Лесно и компактно преклопување со една рака;
Седиштето лесно се претвора во корпа за бебето;
Седиштето може да се монтира во двете насоки – свртено кон родителот и свртено кон насока на движењето;
Потпирачот за грб е прилагодлив;
3 позиции на седиштето;
Мека двострана обложена постава на седиштето;
Безбедносен појас од 5 точки со меки подлошки за рамената;
Прилагодлива голема натстрешница со панел за гледање;
Рачка покриена со висококвалитетен материјал;
Голема корпа за складирање;
Сите тркала имаат амортизери и може да се отстранат со едно движење;
Задни тркала имаат сопирачка;
Обложена прекривка за стапала;
Доаѓа со торба за мајка;
Количката е произведена во согласност со европските стандарди EN1888-1 и EN1888-2;

Димензии на отворена количка:
L 99 cm/W 59 cm/H 102 cm

Димензии на склопена количка:
L 80 cm/W 59 cm/H 30 cm