Нема на залиха

Количка Move on – Chipolino

6,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Количка Move on – Chipolino

Достапни бои: Црвена, Црна, Сива

Количката е погодна за бебиња на возраст од 0-36 месеци и деца со тежина до 15 кг.;
Супер лесна алуминиумска рамка – количката тежи само 4,6 кг.;
Количката автоматски се преклопува со едната рака;
Потпирачот за грб е прилагодлив на многу позиции според потребите на детето;
Отстранлив безбедносен одбор;
Безбедносен ремен со 5 точки со меки рампа;
Голема прилагодлива крошна со прозорец за следење на детето и солидна крошна;
Прилагодлив потпирач за нозе;
Удобна рачка изработена од високо квалитетен материјал;
Голема корпа за багаж;
Сите тркала имаат амортизери и можат да се отстранат со едно движење;
Задни тркала со поврзана сопирачка;
Количката е донесена во согласност со европскиот стандард EN1888-1;