Нема на залиха

Количка за близнаци Passo Doble – Chipolino

15,500.00ден

Нема на залиха

Опис

Количка за близнаци Passo Doble – Chipolino

Достапни бои: Сива; Крем; Лила/Тиркиз

Количката е погодна за новороденчиња и деца со тежина до 15 кг. секој;
Лесна алуминиумска рамка;
Лесно и компактно преклопување со една рака;
Потпирачите за грб на двете седишта се прилагодуваат одделно;
5 позиции на секој потпирач за грб;
Две отстранливи безбедносни плочи изработени од високо квалитетна еко кожа;
Безбеден појас од 5 точки со меки рампа за рамото за секое седиште;
Две големи прилагодливи тенди со дополнителен дел, прозорец за набудување и солиден визир;
Подложни потпирачи за нозе;
Удобна рачка изработена од високо квалитетна еко кожа – рачно зашиена;
Две одделни корпи за багаж со капак;
Сите тркала се отстрануваат со едно движење, а задните имаат амортизери;
Задни тркала со поврзана сопирачка;
Две подвиткани капаци за стапалата;
Торба за додатоци;
Количката е донесена во согласност со европскиот стандард EN1888-1;